Jaký dům zvolit? Klasický zděný nebo nízkoenergetický?

Napsal dne 01. 10. 2011 uživatel veronika.fundova

 

Uvažujete o stavbě domu? Zvažujete možnost postavit nízkoenergetickou stavbu?
Co to vlastně nízkoenergetický dům je a v čem je takový dům odlišný od běžné stavby?

Čím se vyznačuje nízkoenergetický dům?

Ekonomické nízkoenergetické stavby  jsou takové stavby, které mají podstatně menší spotřebu tepla na vytápění domu, než je tomu u běžných staveb. Nízkoenergetické domy rozdělujeme podle měrné spotřeby tepla na 1m2 vytápěné plochy do těchto kategorií: domy nulové, pasivní a nízkoenergetické. Nízkoenergetické stavby se od klasických domů liší především kratší topnou sezónou, nižší spotřebou energie, a tudíž i finanční úsporou. Jejich prvotní investice však bývá o něco vyšší než u běžných staveb, avšak je zde zase možnost čerpat dotace na jednotlivá zařízení domu.

Běžná stavba se nejen jinak projektuje, ale také staví!

Stavba nízkoenergetického domu je náročnější než stavba klasického domu, a to už od jeho počátečních příprav. Projektová dokumentace musí být vypracována velmi pečlivě s ohledem na všechny vnější vlivy. Je zapotřebí zvolit správný typ domu, jeho umístnění v lokalitě s vhodnými klimatickými podmínkami, dále pak zvážit potřebnou velikost domu, jeho tvar, způsob vytápění, větrání, atd. I samotná stavba musí být precizní a pod neustálou kontrolou investora, a to především z důvodu, že pokud by došlo k nějakému pochybení, mohlo by to mít zásadní dopad na celkový efekt ekonomicky nízkoenergetické stavby.

Firmu pro stavbu vašeho domu vybírejte z osvědčených stavebních firem

Všechny tyto starosti za vás může vyřešit stavební firma Ekonomické stavby,  která se specializuje nejen na stavbu rodinných domů, ale také na služby s tím spojené, tj. vyřizování dotací, zajišťování financování, vyřizování stavebního povolení a kolaudace. Ekonomické stavby nabízejí Program Nízkoenergetický dům,  který vám pomůže usnadnit cestu k vašemu energeticky úspornému bydlení.