Rekonstruovat starší dům nebo začít stavět nový?

Napsal dne 17. 08. 2011 uživatel veronika.fundova

 

Jakou cestu k vlastnímu bydlení zvolit? Předělat si starší bydlení podle svých představ nebo si nechat postavit úplně nový rodinný dům?

Rekonstrukce i stavba rodinného domu mají své výhody i nevýhody

Stavbarekonstrukce rodinného domu s sebou přinášejí určité klady, ale zároveň i úskalí. Výhodou rekonstrukce již postaveného rodinného domu je především to, že již nemusíte investovat do koupě pozemku, máte hotovou základovou desku a hrubou stavbu domu. Těmito skutečnostmi ušetříte nemalé finanční prostředky. Nevýhodou rekonstrukce může být náročnost při provádění jednotlivých oprav domu, jako je zateplování stěn, výměna podlahových krytin, starých dřevěných oken za plastová, izolace domu proti vlhkosti, výměna otopného systému domu za modernější a ekonomičtější, oprava střechy nebo fasády. Ne vždy je zapotřebí provádět všechny tyto opravy. Rozsah oprav záleží nejen na stavu rekonstruovaného domu a jeho nedostatcích, ale také na vkusu jeho majitelů. Může se jednat nejen o funkční, ale také estetickou rekonstrukci domu.

Stavba domu na klíč znamená o starost méně

Při stavbě domu svépomocí je zapotřebí mít řadu zkušeností se stavbou. A ty ne každý z nás má. Tento nedostatek lze vyřešit stavbou domu na klíč. Pokud si vyberete spolehlivou stavební firmu, která nabízí širokou řadu doplňkových služeb, nemusíte se o stavbu vašeho rodinného domu vůbec starat, ušetříte si řadu starostí a času.

Vyberte si váš rodinný dům z katalogu od Ekonomických staveb

Váháte-li nad tím, jaký domek si vybrat, zda patrový rodinný dům nebo bungalov, objednejte si zdarma katalog rodinných domů. Získáte tak řadu nápadů a inspirací s dispozičním rozdělením jednotlivých domů. Po prolistování tohoto katalogu budete mít zajisté hned jasno, jaký dům byste chtěli postavit.