Stavba domu na klíč – z vlastních nebo cizích zdrojů?

Napsal dne 17. 08. 2011 uživatel veronika.fundova

 

V případě, že jste se rozhodli, že si pořídíte vlastní rodinný dům s velkou zahradou, musíte promyslet kromě toho, jaká stavební firma vám bude dům na klíč stavět, také to, z jakých zdrojů budete stavbu financovat.

Postavit dům za své vlastní peníze nebo si půjčit od banky?

Na výběr máte z několika možností. Dům lze financovat z vlastních zdrojů, tedy naspořených peněz nebo peněz, které získáte v rodině. Tato varianta je však pro většinu osob nereálná, protože stavba rodinného domu není příliš levnou záležitostí. Další variantou je stavba domu na hypotéční úvěr nebo na úvěr ze stavebního spoření. Obě tyto varianty půjček na bydlení představují financování bydlení z cizích finančních zdrojů.  Při sjednávání hypotéky závisí hlavně na tom, jaké podmínky vám ten který bankovní ústav nabízí. Každá banka láká své klienty na jiné výhody, ale ve finále je zapotřebí zjistit, zda máte vůbec šanci se svými platovými podmínkami a dalšími posuzovanými parametry hypotéku získat. Další důležitou informací, kterou je třeba posoudit, je poplatek za zpracování a schválení hypotéky, výše úrokové sazby, poplatky za vedení hypotéčního účtu a další faktory.

Stavební firmy nabízejí více, než stavbu domu na klíč

Stejně tak, jako si můžete vybrat, zda si postavíte dům svépomocí nebo zda si ho necháte postavit stavební firmou na klíč, se můžete rozhodnout, zda si budete hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření vyřizovat sami,  zda požádáte nezávislého finančního poradce nebo zda ponecháte tuto činnost na stavební firmě. Ekonomické stavby s.r.o. nabízejí širokou nabídku služeb a jednou z nich je i zajištění financování vašeho bydlení. A to vše téměř bez vašeho přičinění.  Ekonomické stavby s.r.o. nabízejí také speciální program nazvaný Mladá rodina, který umožňuje mladým párům získat vlastní bydlení s minimální hotovostí a velmi nízkými hypotéčními splátkami.