Stavbě rodinného domu vždy předchází projektování!

Napsal dne 17. 08. 2011 uživatel veronika.fundova

 

Jaký rodinný dům chcete? Kolik do něj můžete investovat? Jaký typ projektu zvolíte? A kdy už začnete stavět?

Nejprve se rozhodněte, jaký dům vám bude nejvíce vyhovovat

Před tím, než začnete stavět rodinný dům, se musíte rozhodnout, jaký dům vlastně chcete. Zda vám bude více vyhovovat patrový rodinný dům, dům s podkrovím nebo přízemní bungalov. Pokud již víte, který typ rodinného domu chcete a jakou částku do něj můžete investovat, je na řadě další důležité rozhodnutí. Jaký typ projektu zvolíte? Na trhu existují dva druhy projektů rodinných domů – typové projekty a projekty individuální.

Budete stavět podle typového nebo individuálního projektu?

Rozdíl mezi oběma typy projektů je zcela zásadní. U typových projektů rodinných domů ihned víte, jak bude dům dispozičně i vzhledově řešen. Tím, že je hlavní část projektu již hotová, trvá  kratší dobu i následná úprava projektu, tj. osazení domu na konkrétní pozemek a vyprojektování přípojek inženýrských sítí. Individuální projekt má hlavní výhodu v tom, že projektant vyprojektuje rodinný dům přesně podle vašich představ a potřeb rodiny, tedy nejen dispozičně, vzhledově, ale i dle situace na vašem pozemku. Nevýhodou individuálního projektu je však jeho vyšší cena. Pokud zvolíte pro stavbu svého rodinného domu Ekonomické stavby s.r.o.,  můžete  mít typový i individuální projekt ke stavbě domu zcela zdarma.
Součástí projektové dokumentace nejsou jen výkresové části domu (pohledy, půdorysy, řezy, detaily a situace), ale také průvodní a technické zprávy, požárně bezpečnostní řešení domu a architektonické a barevné řešení rodinného domu.

Zvolte stavbu domu na klíč a nemusíte se starat vůbec o nic!

Pokud máte vypracovaný projekt a vyřízené stavební povolení, stavba vašeho rodinného domu může začít. V případě, že zvolíte stavbu domu na klíč, máte téměř po starostech.