Stavební dozor ohlídá vaši stavbu za vás

Napsal dne 02. 10. 2011 uživatel veronika.fundova

 

Cílem každého stavebníka je postavit dům co nejlevněji, nejkvalitněji a samozřejmě nejrychleji,  zatímco stavební firmy mohou mít někdy zájmy opačné. Najměte si stavební dozor a zajistěte si, že váš dům bude postaven podle vašich představ.

Stavební dozor ohlídá nejen kvalitu, ale i cenu domu

V případě, že si stavíte dům svépomocí, je zapotřebí, abyste před samotnou stavbou vyřešili celou řadu otázek. Jak má dům vypadat? Jak bude dispozičně řešen? Jak velký dům chcete postavit? Jaké materiály budete na stavbu používat? Kdo bude zpracovávat projektovou dokumentaci? Jaké podklady potřebujete pro vyřízení stavebního povolení? Budete si najímat na jednotlivé stavební etapy stavební firmy z blízkého okolí nebo budete stavět vše vlastními silami? Jak má vypadat smlouva mezi vámi a stavebními firmami, které si najmete? Pokud chcete mít jistotu, že je projektová dokumentace zpracována důkladně, že váš dům bude postaven kvalitně, že neutrácíte zbytečně za předražený či nevhodně zvolený materiál, nebo že dokončíte stavbu ve vámi požadovaném termínu, je vhodné najmout si odborníka, který tyto starosti vyřeší za vás, nebo se kterým budete moci jednotlivé stavební etapy konzultovat. Tím odborníkem je kvalifikovaný technický stavební dozor. Technický stavební dozor dohlíží na celou řadu činností nejen před zahájením stavby, během stavby, ale i mimo ni.

Stavební dozor se vyplatí

Technický stavební dozor sice něco stojí, ale takto vynaložené prostředky se investorovi vrátí v  podobě kvalitního rodinného domu, v ušetřených stavebních nákladech a také ve značné finanční úspoře v případě včasného odhalení vzniklého problému.