Stavební veletrh FOR ARCH se blíží

Napsal dne 12. 02. 2011

Předposlední zářijový týden Praze již 21. ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH. Kolem pěti set vystavovatelů obsáhne čistou výstavní plochu o rozměru 14300 metrů čtverečních. Stavební veletrh FOR ARCH začíná v pondělí 21. září v deset hodin dopoledne a skončí v pátek 25. září ve čtyři hodiny odpoledne.

Návštěvníky jedné z

nejvýznamnějších veletržních událostí v oblasti stavebnictví v ČR čeká nabitý doprovodný program. Jsou připraveny konference na žádaná témata: Dřevěné stavění, Zelená úsporám, Požární bezpečnost“, konference

  • Protipovodňové asociace nebo třeba
  • téma Využití sluneční energie pro bytové domy. Velmi zajímavou bude konference Křižovatky
  • architektury, která je spojena s workshopem a jejím hlavním tématem bude urbanismus s
  • ohledem na ekologii, eleganci, ale také ekonomickou stránku stavění. V rámci souboru veletrhů se
    •  bude také konat finále Soutěžní přehlídky řemesel SUSO či výstava architektonické soutěže mladých architektů Young Architect Award 2010.

Mezi největší a nejvýznamnější

vystavovatele v oboru stavebních materiálů je možno pro letošní For Arch zařadit společnosti Wienerberger, Heluz, Porfix, H+H či Tondach. Zajímavá řešení a nové trendy z oboru oken a žaluzií bude prezentovat na veletrhu významné firmy, jako jsou Hoco, Stavona, Albo, Slovaktual, Internorm, Hasau nebo Vertex.

Dalšími vystavovateli z oborů stavebnictví, sanity, podlah a interiérů nebo elektro budou mimo jiné firmy Sapeli, Cobra, Lomax, Podlahy Šesták, Sapho, USSPA, Technistone, Domin Art, Regulus, ABB a další.

Letos jsou nově pořádány souběžně s veletrhem FOR ARCH také veletrh vytápění, alternativních zdrojů energie a vzduchotechniky FOR THERM, veletrh FOR CITY, který představí produkty a služby pro kraje, města a obce a v neposlední řadě také SPORT TECH, tedy 2. veletrh sportovních staveb, jejich technologií a vybavení.

Během minulých ročníků veletrhu FOR ARCH pocítili pořadatelé zvýšený zájem ze strany vystavovatelů o cílenější prezentaci z oblasti vodovody – kanalizace a navazujících oborů souvisejících s úpravou a využitím vody. Proto bude v rámci letošního ročníku pořádána samostatně komponovaná výstava o vodě FOR AQUA. Ta má za cíl představit komplex všech služeb, výrobců a dodavatelů, kteří se zabývají zpracováním a úpravou vody, rozvody, ochranou před vodou, vodními díly a podobně).

Další zajímavostí v rámci veletrhu FOR ARCH je výstava For Digital Signage 2010, která si stanovila za cíl pokrýt expozičně a edukačně nový obor digitální komunikace a značení, obecně nazývaný „digital signage“, který se přirozeně začal rozvíjet nasazením automatizace a robotizace v komunikaci. Součástí výstavy bude i konference zaměřená na jednotlivá témata a workshop věnovaný různým řešením „digital signage“. Letos získala výstava celý pavilon 2D, jenž je situován v srdci výstaviště a má rozlohu přes 500 metrů čtverečních.

 

 

 

 

 

Chcete konečně kvalitní bydlení? Plánujete stavbu domu svépomocí nebo si raději necháte rodinný dům vystavět od odborné stavební firmy, které nabízejí domy na klíč s velkou zahradou? Umístěte na svou zahradu nový a výkonný gril