Zařiďte si vaše rodinné bydlení podle potřeb členů domácnosti

Napsal dne 01. 10. 2011 uživatel veronika.fundova

 

Ještě předtím, než se pustíte do stavby vašeho domu, musíte velmi dobře promyslet, jaký dům vlastně chcete. Nejedná se jen o materiál, ze kterého má být dům postaven, ale především o vnitřní uspořádání domu.

Není dům jako dům, každý má totiž jiné potřeby

Rozhodujícími faktory jsou především počet osob, které budou v domácnosti bydlet a jejich složení.  Jinak budou zařizovat dům rodiny s malými dětmi, jinak senioři a jinak podnikatelé. Tuto skutečnost samozřejmě ovlivňuje také životní styl osob, které se do domu budou stěhovat. Někdo zařizuje dům pro své maximální pohodlí, snaží se dům co nejvíce zútulnit, aby se v něm cítil příjemně, mohl v něm relaxovat či přijímat hosty, jiný majitel zařizuje svůj dům s ohledem na malé děti, tedy co nejbezpečněji a nejpraktičtěji. Kromě základních místností, kterými jsou kuchyň, jídelna, obývací pokoj, dětské pokoje, koupelna  a WC, vznikají často v rodinných domech i další prostory, například veliké šatny pro skladování oblečení, místnosti určené na provozování sportu, jako je třeba posilovna nebo například prostory pro provozování podnikání. To, jak si dům naplánujete a zařídíte, záleží čistě a jen na vás, vašich potřebách a samozřejmě na vaší fantazii.

Zařídíte si dům po svém nebo si pozvete odborníka?

Pokud máte alespoň zčásti představu o tom, jak kombinovat materiálově a barevně podlahy s nábytkem a použitými doplňky, jakými barvami  nebo tapetami jednotlivé místnosti zvýraznit, jaké dekorativní prvky dokoupit, aby byly místnosti co nejpříjemnější nejen na pohled, ale také na praktičnost, můžete se pustit do zútulňování vašeho rodinného bydlení  sami. Pokud se však na to necítíte, máte možnost nechat se inspirovat různými fotogaleriemi interiérů na internetu či v různých katalozích a magazínech věnujících se bydlení. Nejvíce efektivní práci za vás ale zajisté odvede šikovný bytový designer, který má dlouhodobou praxi se zařizováním interiérů. Bytoví designeři přesně vědí, které materiály se k sobě hodí, jaké barvy spolu ladí, jaké jsou naopak v kontrastu, znají místa, kde se kupují originální a stylové doplňky, které vaše rodinné bydlení utvářejí. 

Ať už si v této situaci poradíte jakkoliv, myslete na to, že váš domov by měl být co nejvíce pohodlný, praktický, ale také bezpečný nejen pro vás, ale i vaše děti.